Schöck

Schöck Sp. z o.o.

Schöck Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem Grupy Schöck, która prowadzi swoją działalność na całym świecie w ramach 14 spółek zatrudniających 1.111 pracowników. Jej główna siedziba znajduje się w Baden-Baden. To tutaj ponad 50 lat temu rozpoczęła się historia sukcesu założyciela firmy i inżyniera budownictwa Eberharda Schöck. Dzięki przełomowym wynalazkom dokonał on racjonalizacji procesu budowania i wyznaczył nowe standardy.

Postaw na niezawodność Już od 1962 roku.

Dzięki naszej pomysłowości to my raz za razem wyznaczamy międzynarodowe standardy. Nasze przemyślane idee usprawniają proces budowania od podstaw. Dzięki nim zwiększa się swoboda twórcza i bezpieczeństwo planowania. Dodatkowo nasze rozwiązania pozwalają na zaoszczędzenie czasu w trakcie montażu. I wreszcie to nasze produkty, dzięki którym utrzymuje się wysoka wartość obiektu, zapewniają jego długotrwałe funkcjonowanie. Bez względu na to, co i gdzie Państwo budujecie – jesteśmy do Państwa dyspozycji: w Europie, Chiny i Ameryce Północnej.


Balkony podparte, balkony na wspornikach lub podcienie

Już od niepamiętnych czasów balkony i loggie były wykorzystywane w architekturze jako elementy stylistyczne. To elementy pełniące w budynkach funkcjonalnych dodatkową funkcję pomieszczenia gospodarczego, są takim „zielonym salonem”, przez co przyczyniają się do zwiększenia wartości mieszkania.

Zminimalizowanie mostków cieplnych

Balkony i podcienie są prawdziwym wyzwaniem dla projektantów, gdyż należą one do najbardziej krytycznych sfer z mostkami termicznymi w budynku. W ich przypadku oprócz izolacji cieplnej i statyki należy uwzględnić kwestie ochrony przeciwpożarowej, izolacji akustycznej i ochrony przed wilgocią oraz pamiętać o konieczności przestrzegania odpowiednich wartości. Wyższa przewodność cieplna materiałów, z których wykonane są wspornikowe elementy budowlane, stanowi przyczynę powstawania mostków cieplnych. Z punktu widzenia efektywności energetycznej i ze względu na to, by nie powstały uszkodzenia konstrukcji, potrzebna jest tu skuteczna izolacja termiczna w obrębie połączenia płyty wspornikowej z budynkiem.

Prace remontowe przy istniejących budynkach

Rosnące wymagania energetyczne dotyczą również rynku prac remontowych: 85% istniejących budynków nie posiada wystarczającej izolacji. W rezultacie nie spełniają obecnych ani przyszłych standardów energetycznych. Istnieją różne rozwiązania pozwalające na doposażenie istniejących budynków w balkony z odpowiednim oddzieleniem termicznym. I to zarówno w przypadku konstrukcji balkonowych na wspornikach jak i balkonów podpartych, a także przy łączeniach żelbetu ze stalą.

Spełnienie wymogów dzięki firmie Schöck

Jako specjalista w dziedzinie izolacji cieplnej firma Schöck oferuje Isokorb®, który jest skutecznym rozwiązaniem produktowym w zakresie nośnych elementów termoizolacyjnych dla wszystkich wymagań i projektów. Dysponując szeroką wiedzą fachową na temat wszelkich możliwości energooszczędnego remontowania lub przebudowy balkonów i podcieni, wspieramy naszych klientów już na etapie planowania – również w takich kwestiach jak odwadnianie, izolacja akustyczna czy budownictwo bez barier.


Planowanie schodów i spełnianie wymagań

Schody to fragment budynku występujący w niezliczonej ilości wzorów i kształtów. Mogą być zaprojektowane jako droga ewakuacyjna, są schody spiralne i proste, a także schody o różnej fakturze, powierzchni i konstrukcji. Już w okresie renesansu i baroku schody miały za zadanie nie tylko łączyć poszczególne kondygnacje budynku, ale także służyły jako element dekoracji architektonicznej.

Izolacja akustyczna schodów

Izolacja akustyczna odgrywa ważną rolę, szczególnie w budownictwie mieszkaniowym, ale także w obiektach komercyjnych. Jest to przecież jeden z podstawowych warunków wysokiego komfortu życia, który w znacznym stopniu przyczynia się do wzrostu wartości nieruchomości i zachowania zdrowia. Nie można w żadnym przypadku uzyskać parametrów poniżej minimalnych wymagań, które określa norma PN-B-02151-3. W przypadku wszystkich zastosowań mających walory jakościowe i komfortowe lub wszystkich projektów budownictwa mieszkaniowego przyjmuje się, że zgodnie z PN-B-02151-3 co najmniej podwyższone wymagania L’ n,w ≤ 55 dB muszą być spełnione.

Najlepszym sposobem na osiągnięcie optymalnej izolacji akustycznej jest unikanie wszelkich mostków akustycznych. O ile to możliwe. Na przykład już jeden kamyk może doprowadzić do powstania mostka akustycznego. A to zmniejsza izolacyjność akustyczną o 10 dB, co odpowiada podwojeniu odczuwalnej głośności. Odpowiednie elementy izolacji wytłumiające dźwięki uderzeniowe zapewniają oddzielenie akustyczne klatki schodowej i spełnienie wymogów izolacyjności akustycznej. Tu należy zadbać o to, aby klatka schodowa była w sposób ciągły i niezakłócony oddzielona akustycznie od reszty konstrukcji budynku.

Szczegóły dotyczące schodów

Przy planowaniu schodów żelbetowych i realizacji indywidualnych rozwiązań podręcznik projektowania schodów oferuje Państwu kompleksowe źródło informacji.

Spełnienie wymagań z firmą Schöck

Rozwiązanie Schöck Tronsole® oferuje szereg różnych typów produktu, które można ze sobą optymalnie łączyć na potrzeby każdego rodzaju zastosowania i tak w prosty sposób spełnić wymagania w zakresie izolacji akustycznej i ochrony przeciwpożarowej. Przy stosowaniu tego systemu powstaje niebieska linia wokół oddzielanych akustycznie schodów, która stanowi symbol jakości potwierdzający wolne od mostków akustycznych, wysokiej jakości wytłumienie dźwięków uderzeniowych.


Elewacja z betonu architektonicznego

Elewacja jest słusznie określana jako twarz budynku – to pewna deklaracja architektoniczna, widoczna na pierwszy rzut oka. Dlatego też wybór rodzaju elewacji ma kluczowe znaczenie. Ma to również wpływ na cały proces budowlany. Elewacja betonowa może być wykonana przy użyciu betonu prefabrykowanego lub wylewanego na placu budowy. Szczególne znaczenie w nowoczesnej architekturze mają beton architektoniczny i elewacja wentylowana, która umożliwia dużą swobodę projektowania.

Energooszczędna elewacja betonowa

Zwłaszcza elewacja z betonu architektonicznego już z zewnątrz ukazuje niepowtarzalny charakter budynku. Powierzchnie elewacyjne mają zazwyczaj walor artystyczny, stąd też stawiane im wymagania estetyczne są odpowiednio wysokie. Indywidualny wygląd elewacji jest uzyskiwany w zależności od rodzaju zastosowanego deskowania.

Spełnienie wymogów normowych dzięki produktom Isolink® firmy Schöck

Schöck Isolink® jest dowodem kompetencji i siły innowacyjności w zakresie wymagań nowoczesnego budownictwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest wykonywanie mocowania elewacji bez mostków cieplnych oraz osiągnięcie wymaganej efektywności energetycznych w ścianach modułowych i warstwowych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego materiału kompozytowego z włókna szklanego Combar®, który charakteryzuje się wyjątkowo niską przewodnością cieplną.

Podstawowe informacje

Nazwa firmy: Schöck Sp. z o.o.

E-mail: [email protected]

Strona WWW: https://www.schoeck.com/pl/home