AthBIM

AthBIM

Nowe technologie wspierające komunikację i wymianę informacji w procesie budowlanym w Polsce będą się rozwijać. Potrzeba ta stała się na tyle istotna, że Athenasoft wprowadza na rynek nowe, darmowe, funkcjonalne narzędzie – przeglądarkę AthBIM. Łatwa w obsłudze, a jednocześnie oferująca wiele możliwości aplikacja odpowiada na jedną z kluczowych potrzeb branży – skuteczną analizę informacji o inwestycji.

BIM jest obecnie dynamicznie rozwijającą się technologią wspomagającą proces projektowania oraz zarządzania budową. Zaawansowane oprogramowanie BIM jest jednak dość drogie, a przecież nie każdy uczestnik inwestycji musi korzystać z jego pełnej wersji. W praktyce potrzebne są rozwiązania, które bez obciążania budżetów umożliwiałyby dostęp do różnych informacji o projekcie – dokumentacji, modeli i stanie realizacji poszczególnych etapów inwestycji. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszedł polski producent oprogramowania – firma Athenasoft, oddając w ręce inżynierów nową, łatwą w obsłudze i funkcjonalną przeglądarkę modeli IFC.

Przeglądarka AthBIM umożliwia użytkownikom szybki i łatwy dostęp do modeli. Zespoły projektowe mogą identyfikować, śledzić i rozwiązywać problemy koordynacyjne w przejrzysty i wydajny sposób. Zastosowanie przeglądarki AthBIM poprawia efektywność i oszczędza czas oraz ułatwia współpracę z zespołem i zarządzanie projektem.

Narzędzie jest przydatne dla wszystkich uczestników procesu budowlanego: od inwestora, poprzez projektantów, kosztorysantów, wykonawców, inżynierów nadzoru czy w końcu – administratorów budynku.

Jakie funkcje oferuje bezpłatna przeglądarka AthBIM?

  • Umożliwia obsługę modeli wykonanych w technologii BIM zapisanych w formacie IFC – dane można analizować na widoku 3D oraz w dostępnych panelach prezentujących strukturę, typy lub listę obiektów.
  • Duża paleta narzędzi pomiarowych pozwala na sprawdzanie wymiarów obiektów i porównywanie ich z danymi zapisanymi w modelu.
  • Zapewnia odczyt notatek zapisanych w formacie BCF i BCF-zip, co gwarantuje wszystkim łatwość wymiany informacji
  • Porównywanie dwóch wersji modelu ułatwia analizę wprowadzanych zmian i pozwala wyeliminować potencjalne błędy. Filtry usprawniają dostęp do korygowanych fragmentów projektu.
  • Możliwość zmiany kolorystyki obiektów zawierających określoną właściwość poprawia ich prezentację w panelach i na widoku 3D.
  • Mechanizm cięć modelu 3D zapewnia dostęp do ukrytych obiektów w modelu oraz pozwala uzyskać dowolny przekrój.
  • Wszystkie elementy obiektu można przeglądać w jednym widoku, co ułatwia wyszukiwanie potrzebnych informacji i filtrowanie po nich.

Dostęp do oprogramowania jest darmowy – przeglądarkę AthBIM można zainstalować na komputerze lub laptopie po pobraniu ze strony athbim.com

Podstawowe informacje

Nazwa firmy: Athenasoft Sp. z o.o.

Adres: Leszczynowa 7 , 03-197 Warszawa

E-mail: [email protected]

Strona WWW: https://ath.pl/