Pianobeton

Pianobeton

Co to jest pianobeton?

Pianobeton od firmy Wajm

Pianobeton to wylewany beton komórkowy, czyli materiał cementowy z mechanicznie wprowadzoną pianą, powodującą zamknięcie pęcherzyków powietrza powstającej masie.

Dzięki dużej zawartości powietrza w powstającej masie, uzyskujemy lekki, ale wytrzymały materiał cementowy cechujący się kilkoma istotnymi parametrami:

  • izolacyjność termiczna i akustyczna,
  • pochłanianie drgań i wstrząsów
  • mrozoodporność,
  • ogniotrwałość,
  • wysoka penetracja i szczelność,
  • mały ciężar własny,
  • stosunkowo duża wytrzymałość na ściskanie,
  • łatwość i szybkość zabudowy,
  • nie wymaga dylatacji.

Produkcją Pianobetonu różnych odmian zajmujemy się od 28 lat. Produkujemy Pianobeton o gęstości od 400 do 1400 kg/m3. Korzystamy z holenderskich maszyn i środków pianotwórczych. Posiadamy trzy maszyny do ciągłej produkcji Pianobetonu o łącznej wydajności 100 m3 na godzinę.

5000 + zrealizowanych projektów
26 lat na polskim rynku budowlanym
40 m3/h szybkość i łatwość zabudowy
3 mln m3 rocznie na świecie

Szybka zabudowa

Wydajność naszych maszyn sięga 50 m3 na godzinę. Co to oznacza? W ciągu jednego dnia możemy zabudować 20 cm warstwą Pianobetonu powierzchnię 2500 m2!

Pełna logistyka

Zajmiemy się kompleksowo Twoim zapotrzebowaniem: zamówimy zaczyn do produkcji Pianobetonu z lokalnej betoniarni, ustalimy dostawę na ustaloną godzinę, zabudujemy Pianobetonu nawet 500 m od miejsca ustawienia maszyny do Pianobetonu (istotne w trudno dostępnych miejscach lub miejscach, gdzie nie może poruszać się ciężki sprzęt), laserowo wyznaczymy wszystkie poziomy zabudowy.

Przejrzyste rozliczenie

Rozliczanie zabudowanego Pianobetonu następuje na podstawie dokumentów WZ określających ilość dostarczonego zaczynu do produkcji Pianobetonu z lokalnej betoniarni.

Wsparcie techniczne

Nasz zespół jest zawsze gotowy służyć pomocą i radą. Współpracujemy też z wieloma biurami architektonicznymi i labolatoriami badawczymi. Zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie.

0 (ZERO) reklamacji przez 27 lat

Produkujemy Pianobeton najwyższej jakości i o najlepszych parametrach.


Zastosowania Pianobetonu:

1. Płyty fundamentowe

Lekkie, termoizolacyjne i pozwalające zastosować zasadę równowagi gruntu w praktyce. Najlepszym przykładem chyba jest płyta fundamentowa oddziału Narodowego Banku Polskiego w Bydgoszczy zbudowana w 2000 r. Ze względu na bardzo trudne warunki gruntowe (posadowienie nad rzeką Brdą), trzykondygnacyjny budynek posadowiony został na płycie fundamentowej o grubości 1,2 m z Pianobetonu PB800. Zamiast ciężkiego, podmokłego gruntu o wadze ponad 2300 kg/m3, wprowadzono materiał o wadze 800 kg/m3. Uzyskano odciążenie całej konstrukcji budynku o ponad 500 ton!

2. Stabilizacja gruntu

Pianobeton nie tylko odciąża grunt, ale po zwala na powstrzymanie jego przemieszczeniom. Doskonałym przykładem może być Most nad Wisłą pod autostradą A1 w Toruniu. Bardzo niestabilny grunt, na którym miała być posadowiona podpora mostu, mimo wymiany gruntu i wielokrotnego zagęszczania cały czas nie wykazywał stabilności. Wpompowanie 900 m3 Pianobetonu PB1000, nie tylko ustabilizowało całą powierzchnię zabudowy, ale odciążyło konstrukcję o ponad 1000 ton. Innym przykładem może być Wzgórze Lecha, na którym stoi Katedra Gnieźnieńska. Dzięki wymianie gruntu na Pianobeton uzyskano odciążenie ponad 800 ton i powstrzymano erozję zbocza.

3. Odciążenie stropów i stropodachów

Modne i niezbędne w dzisiejszych czasach parkingi podziemne okazują się być sporym wyzwaniem. Przemarzanie gruntu, obciążenie warstwami wierzchnimi, wyprowadzenie spadków to główne problemy podczas projektowania. Wszystkie rozwiązuje zastosowanie Pianobetonu. Przykładem może być właśnie realizowana inwestycja Perłowa Dolina w Bydgoszczy, gdzie 12 warstwową konstrukcję zastąpiono Pianobetonem właśnie. Na Pianobetonie ułożono papę, a na niej humus lub chodniki. Podobnie sytuacja wygląda na stropodachach: pianobeton, papa i gotowe. Nie ma problemu z odśnieżaniem, montażem fotowoltaiki czy klimatyzatorów.

4. Posadzki

Nawet bardzo nierówne podłoża nie stanowią problemu dla Pianobetonu. Dzięki doskonałej penetracji, termoizolacyjności, ogniotrwałości i braku konieczności dylatowania, doskonale sprawdza się jako podbudowa każdej posadzki. Dowodem są tysiące posadzek zbudowanych na Pianobetonie w największych centrach handlowych w Polsce (Złote Tarasy w Warszawie, Manufaktura w Łodzi, Malta w Poznaniu, Galaxy w Szczecinie i wielu innych).

5. Drogi, parkingi, chodniki

Pianobeton dzięki swej termoizolacyjności, zapobiega przemarzaniu gruntu. Przemarzanie gruntu i jego wysadzanie jest zaś główną przyczyna degradacji polskich dróg. Drugą ważną zaletą Pianobetonu przy budowie dróg jej szybkość realizacji. Droga gotowa w tydzień to dla nas coś zupełnie normalnego.

Podstawowe informacje

Nazwa firmy: Pianobeton

E-mail: [email protected]

Strona WWW: https://www.pianobeton.pl/