Przesiądź się na elektryka – Nowe elektryczne kotły grzewcze marki BOSCH.

 

 

Tronic Heat 3500 to nowa rodzina kotłów elektrycznych pod marką Bosch przeznaczonych do centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Cały typoszereg to siedem modeli o mocach od 4 do 24 kW. Urządzenia mają wbudowane naczynie wzbiorcze oraz pompę obiegową do c.o. Nowoczesny panel sterowania umożliwia łatwą obsługę a wbudowana automatyka zapewnia oszczędną pracę i utrzymanie komfortu cieplnego w ogrzewanych pomieszczeniach.

 

 

Podłącz i ogrzewaj

Kotły elektryczne Tronic Heat 3500 to łatwy sposób na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Nie wymagają podłączenia do sieci gazowej. Nie potrzebują komina. Wystarczy podłączenie do sieci elektrycznej. Niewielkie wymiary i nowoczesny design dają dużą swobodę w wyborze miejsca instalacji. Urządzenia charakteryzują się cichą pracą. Wbudowane styczniki są praktycznie bezgłośne a urządzenie w trakcie pracy nie emituje żadnych spalin.

 

Sprawdzi się wszędzie

Tronic Heat 3500 to idealny wybór do nowych lub modernizowanych obiektów. Mogą pracować jako urządzenia samodzielne zasilające układ centralnego ogrzewania i ewentualnie ciepłej wody użytkowej. Mogą również współpracować z innym źródłem ciepła np. kotłem stałopalnym lub pompą ciepła. Pełnią wtedy funkcję urządzenia zabezpieczającego np. na wypadek awarii głównego źródła ciepła lub jego konserwacji. W przypadku kotłów na paliwa stałe mogą uruchamiać się wtedy, gdy w kotle zostanie zużyte całe paliwo i temperatura zasilania c.o. zaczyna spadać. Zapewniają ciągłe utrzymanie komfortu cieplnego do czasu ponownego załadowania kotła stałopalnego. Mogą również pełnić funkcję szczytowego źródła ciepła np. w sytuacji kiedy pompa ciepła nie jest dobrana (ze względów ekonomicznych) na skrajne parametry obliczeniowe i w przypadku ich wystąpienia moc pompy będzie niewystarczająca. Wtedy kocioł elektryczny dogrzeje odpowiednio wodę. Przygotowanie ciepłej wody użytkowej realizowane jest przy współpracy z zewnętrznym zasobnikiem c.w.u. Do podłączenia zasobnika potrzebny jest zestaw przyłączeniowy stanowiący wyposażenie dodatkowe. Zestaw składa się z zaworu 3-drogowego, siłownika i dodatkowego czujnika NTC.

 

Inwestycja, która daje oszczędności

Tronic Heat 3500 to inwestycja, która daje oszczędności. Kupujesz jedynie urządzenie (ewentualnie dodatkowe akcesoria). Nie ponosisz kosztów instalacji komina oraz wykonania przyłącza gazowego. Samo urządzenie jest relatywnie tanie, porównując z innymi źródłami ciepła. Przy współpracy z instalacją fotowoltaiczną możesz korzystać z taniego prądu. Zaawansowane sterowanie gwarantuje optymalne zużycie energii.

 

Pełna kontrola

Tronic Heat 3500 ma zaawansowane możliwości sterowania. Możesz sterować pracą kotła w zależności od temperatury w pomieszczeniu korzystając z regulatora pokojowego. Po doposażeniu kotła w moduł EKR możliwe jest sterowanie pogodowe, czyli w zależności od temperatury zewnętrznej. Optymalizacja pracy kotła to realne oszczędności przy zapewnieniu komfortu cieplnego.

 

Bądź eko, żyj bezpiecznie

Tronic Heat 3500 to:
- brak emisji spalin czyli czystsze powietrze
- brak zasilania gazem czyli Twoja rezygnacja z wykorzystania paliw kopalnych
- brak płomienia i spalin czyli Twoje bezpieczeństwo uzytkowania

 

 Jakość marki Bosch

Tronic Heat 3500 to nowoczesny design tak charakterystyczny dla innych urządzeń grzewczych tej marki. Dzieki zastosowaniu najlepszych materiałów i najwyższej jakości wykonania istnieje możliwość przedłużenia gwarancji na urządzenia do 5 lat. 

 

 

www.bosch-termotechnika.pl