BetoNOWE wnętrze od Loft Design System

 

Nowoczesny chłód czy industrialna równowaga?

W Polsce, beton na ścianie pojawił się na szczycie trendów wnętrzarskich już na przełomie XX i XXI wieku, kiedy to pierwsze Lofty zyskiwały w naszym kraju na popularności.

Warto wspomnieć, że wnętrze Loftowe wzięło się z czasów, kiedy wiele lokalów przemysłowych zostało przearanżowanych na biura, mieszkania czy knajpy, w których najczęściej przesiadywali artyści i miłośnicy surowych, prostych wnętrz.

 

 

Beton = Surowość?

To zależy.
Jeżeli pożądamy efektu chłodnego wnętrza, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie betonu architektonicznego w jednym bądź w dwóch miejscach we wnętrzu i uzupełnić je pozostałymi ścianami pomalowanymi w jasnych, chłodnych barwach.

Myśląc o betonie architektonicznym, zdecydowana większość z nas wyobraża sobie wnętrze nowoczesne, subtelnie muśnięte luksusem.
To skojarzenie okazuje się być bardzo trafne.

Architekci i znane na całym świecie osobowości coraz częściej robią ukłon w stronę industrialnych wnętrz, w którym króluje na ścianach beton.

Ściana wykonana z betonu architektonicznego może być zarówno tłem do wnętrza, ale także jego główną ozdobą – piękno przecież tkwi w prostocie.