Minko

 

Charakterystyczne nogi, prostota bryły i kolor, w którym odbijają się wszystkie marzenia- tak najłatwiej powiedzieć o meblach tworzonych na Podlasiu przez rodzinną firmę Minko. Pomysł na design był prosty- meble mają pasować do siebie i do każdego wnętrza, być bazą wystroju domu. Stąd oszczędna forma, bo duszę do każdego mieszkania każdy wprowadza sam, wedle uznania i zapotrzebowań. Komody i toaletki, na których staną domowe drobiazgi zdjęcia i wazony, szkatułki czy książki są w Minko wypełnione prostotą formy i czystością koloru.

Projektanci wiedzą jednak, że kolor jest czasami potrzebną przyprawą, więc proponują bazę nietypowych barw, włączając w to złoto i srebro, aż po zgaszony seledyn, soczysty róż czy wesołą musztardę. Zabawa kolorami to nie wszystko; meble tej rodzinnej firmy łatwo ze sobą zestawiać, bawiąc się jednocześnie ich funkcjonalnością. Biurko, która staje się konsolą? Czemu nie! Regał, przy którym łatwo też pracować? Jak najbardziej! Widać w tej niestandardowej kolekcji pomysł na funkcjonalność i zaproszenie do zabawy, tu każdy może stać się dekoratorem lub projektantem, swoimi wyobrażeniami piękna zabudować „bazę”, jaką wnoszą te lekkie, delikatne i zabawne meble do każdego domu. Miłośnicy czystej formy mają tu jednak do wyboru także gotowe kolekcje szaf, bufetów czy komód, które same w sobie wnoszą estetykę i piękno do pomieszczenia.

Twórcy kolekcji zadbali o detale: wykończenie, kolorystykę a przede wszystkim funkcjonalność- co razem sprawia, że meble Minko aranżują przestrzeń bez konieczności dodawania drobiazgów i bibelotów. Jednym słowem- to kolekcja z charakterem. Przyciąga uwagę, zaprasza do zabawy, tonuje emocje prostymi kształtami, wycisza stonowaną kolorystyką lub przeciwnie, przenosi w zapamiętane z dzieciństwa światy jasności i wyrazistości kolorów, jak żółta szafka, czy różowa komoda wraz z biurkiem, smakujące jak zbierane wczesnym latem owoce.

Widać w niej też dużo miłości- są tu praktyczne meble dla każdej rodziny. Ławy, na których siadamy, by porozmawiać, szafki nocne na dziecięce książeczki, długie biurka- zaproszenie do tego, by usiąść obok dziecka odrabiającego lekcje. I wreszcie stoły, które łączą pokolenia i rodziny. Wymiana myśli i wspólne posiłki, które łączą. Wszystko przemyślane i projektowane z miłością. Bo przecież rodzina jest tym, do czego tęsknimy najbardziej. Widać to w tym rodzinnym teamie, produkującym meble, a spokój życia przenosi się na rzeczy, które wychodzą spod ich deski kreślarskiej i ręki. A wszystko po to, by wzbudzić szczęście dzieci, które przynoszą z półki regału Minko grę i z uśmiechem pytają „Tato, pogramy razem z mamą?” Czy meble mogą tworzyć marzenia? Zapraszamy do świata mebli Minko, które czasem są jak …bajka.