CDA

Informacje

Ocena
0
No votes yet
Lokalizacja
Cała Polska
Telefon
71 797 80 28

Przeszklone zabezpieczenie balkonów

 

Szklane balustrady to popularny element spotykany w nowoczesnej architekturze. Stosowane są zarówno w domach jednorodzinnym, budynkach mieszkalnych oraz obiektach np. biurowych i użytku publicznego. Stanowią stabilne zabezpieczenie tarasów lub balkonów, równocześnie nadając fasadom minimalistycznego, modernistycznego charakteru.

 

Przeszklone balustrady znajdą zastosowanie nie tylko na zewnątrz budynku. Z ich pomocą zabezpieczymy również loggia, wewnętrzne schody, piętra lub spoczniki. Ze względu na swoją prostą, uniwersalną formę oraz możliwość zamocowania w nich ozdobnego szkła, stanowią one także dekoracyjny element fasad oraz wnętrz. Wykonane są przeważnie z lekkich, odpornych na działanie czynników atmosferycznych materiałów, w tym m.in. stali nierdzewnej oraz aluminium.

 

Różnorodne rozwiązania

 

W ofercie CDA Polska znajdują się dwa rodzaje systemów balustradowych – słupkowy Corleone oraz samonośny Trapani. Pierwszy z nich to doskonałe rozwiązanie na balkony, tarasy oraz jako zabezpieczanie portfenetrów. Mocować można go do płyty posadzki, ale też do lica lub boku ściany. Co więcej, do jego montażu wystarczą jedynie 2 osoby, ponieważ jako produkt prefabrykowany, może zostać on złożony bezpośrednio na miejscu montażu i nie wymaga to spawania lub zastosowania specjalistycznych narzędzi. Dodatkowo konstrukcja profili odpowiedzialnych za utrzymanie tafli szkła chroni przed jej wysunięciem w czasie montażu, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowników budynku. Cechą charakterystyczną Corleone jest prosta forma i subtelne wykończenie profili. Można je także pomalować proszkowo na dowolny kolor z palety RAL, dzięki czemu jeszcze lepiej dopasują się do stylu elewacji. Udowadniają to liczne realizacje, w których wykorzystany został ten system, w tym m.in. wrocławskie osiedle Rosarium.

 

Całkiem odmienną propozycją jest system Trapani, w którym szkło umieszczone jest w prostych, eleganckich profilach montażowych. Dostępne są one w trzech wariantach umożliwiających inny sposób montażu - z mocowaniem do posadzki i do ściany, do boku ściany oraz do podłogi. Ze względu na swoją budowę system ten pozwala na pełną ekspozycje szkła, przez co balustrada prezentuje się subtelnie i nowocześnie. Z jego pomocą zabezpieczyć można nie tylko balkony, ale także schody wewnętrze. Wystarczy, że w profil wkręcone zostaną niewielkie blokady, zapobiegające obsuwaniu się szklanych paneli. Podobnie jak w przypadku Corleone, profile Trapani można lakierować proszkowo na barwy z palety RAL, co pozwala dopasować balustradę do stylu wnętrza lub charakteru budynku. Istnieje także możliwość schowania ich w posadzce – wówczas widoczna pozostanie jedynie szklana tafla.

 

Zalety zastosowania

 

Szklane balustrady, szczególnie jeśli jako ich wypełnienie zastosowane zostanie szkło przezierne, dodają pomieszczeniom optycznej lekkości, nie ograniczają dostępu do światła i sprawiają, że wnętrza zdają się by

przestronniejsze. Natomiast wykorzystane na balkonach stanowią subtelną barierę zabezpieczającą, nie ograniczając przy tym kontaktu z otoczeniem.

Galeria