Knauf

Informacje

Ocena
5
Average: 5 (1 vote)
Lokalizacja
Cała Polska
Telefon
+48 22 36 95 100

 

FIREWIN – NOWA, KOMPLEKSOWA GAMA PASYWNYCH SYSTEMÓW OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ  BUDYNKÓW OFEROWANA PRZEZ KNAUF.

FIRE WIN ZAUFAJ KNAUF, CZUJ SIĘ BEZPIECZNIE !

Firma Knauf opracowała i przetestowała w praktyce całą gamę materiałów budowlanych o wysokich i bardzo wysokich parametrach ochrony przeciwpożarowej pod marką FIRE WIN (wygraj z ogniem). Tworzą one kompleksowe rozwiązania systemowe, gwarantują niezawodność i najwyższe zabezpieczenie przed pożarem, ułatwiają projektowanie i realizację obiektów budowlanym zgodnie z wysokimi standardami nawet bardzo trudnych inwestycji.

KOMPLEKSOWA OFERTA KNAUF FIRE WIN

Paleta FIRE WIN to oferta produktów o wysokim i bardzo wysokim współczynniku zabezpieczenia ppoż. , w tym

 • płyty ogniochronne

 • ogniochronne farby do konstrukcji stalowych

 • ogniochronne tynki wewnętrzne i zewnętrzne

 • ogniochronne opaski ze stali nierdzewnej

 

PŁYTY OGNIOCHRONNE

IDEALNE ROZWIĄZANIA BEZ KOMPROMISÓW

   

 

Znajdują szerokie zastosowanie we współczesnym budownictwie wielkopowierzchniowym i mieszkaniowym. Prawo budowlane określa dla każdego obiektu inny współczynnik ochrony ppoż., w zależności od wielkości budowli, ilości użytkowników oraz potencjalnego ryzyka powstania pożaru. Knauf oferuje płyty ogniochronne oraz masy i kleje, dostosowane do przepisów oraz oczekiwan inwestorów. Oferta obejmuje:

 

 • płytę Knauf ogniochronną o współczynniku bezpieczeństwa pożarowego do 180 minut, EN 520

 • płytę Knauf FIREBOARD, zbrojoną włóknami klasy A1 o współczynniku bezpieczeństwa pożarowego do 240 minut, GM-F EN 15283-1, wraz z masą szpachlową Knauf FIREBOARD-Spachtel, wzmocnioną specjalnymi dodatkami , do spoinowania i szpachlowania całopowierzchniowego

 • płytę Knauf VERMIBOARD na bazie odpornego na wysoką temperaturę, niepalnego wermikulitu o odporności ogniowej do 240 minut, EN 13501-2, wraz odpornym na wysoką temperaturę klejem na bazie krzemianu Knauf VERMIBOARDKLEBER, do szczelnego sklejania płyt Vermiboard.

 

OGNIOCHRONNE FARBY DO KONSTRUKCJI STALOWYCH

NIEZAWODNA JAKOSĆ WARSTWA PO WARTSWIE

Konstrukcje stalowe to elementy wielu obiektów budowlanych, zwłaszcza o dużych gabarytach. Są to zwykle belki i słupy dwuteowe oraz profile zamknięte. W przypadku pożaru chodzi o to, aby pod wpływem wysokiej temperatury nie załamały się , co grozi zawaleniem całego obiektu. Dlatego tak wielkie znaczenie ma ich zabezpieczenie przed działaniem ognia. Knauf oferuje w tym celu kompleksowe rozwiązania farb ogniochronnych, w tym farby podkładowe i wierzchnnie do konstrukcji stalowych jako środek antykorozyjny w środowiskach o umiarkowanym i silnym działaniu korozyjnym:

 

 • farbę podkładową Knauf FIREPAINT PRAIMER K1, zawierającą fosforan cynku, do stali węglowej

 • farbę podkładową Knauf FIREPAINT PRAIMER K2, epoksydową, do stali cynkowanej, aluminium i stali nierdzewnej

 • farbę wierzchnią Knauf FIREPAINT STEEL o bezpieczeństwie pożarowym do 120 minut, ETA 18/0811

 • finiszową farbę wierzchnią Knauf FIREPAINT FINISH, odporną na działanie słonej wody, związków alifatycznych oraz olejów zwierzęcych i roślinnych

 • rozpuszczalniki: alkaidowy Knauf FIREPAINT THINNER AL oraz epoksydowy Knauf FIREPAINT THINNER EP.

 

TYNKI OGNIOCHRONNE

STUPROCENTOWE BEZPIECZEŃSTWO - TAKŻE EKONOMICZNE

Elementy konstrukcji stalowych można zabezpieczyć przed działaniem ognia także za pomocą odpowiednich tynków. Wewnątrz pomieszczeń bezpieczeństwo pożarowe do 240 minut gwarantuje ogniochronny tynk gipsowy Knauf VERMIPLASTER VP, który stosować można do zabezpieczenia belek i wsporników stalowych, belek i słupów żelbetowych , zbrojonych stropów i ścian betonowych oraz elementów zespolonych ze stalowym szalunkiem traconym. Tynk ten nie wymaga podkładu.

Do zabezpieczenia elementów salowych na zewnątrz dedykowany jest ogniochronny tynk cementowy Knauf SIBATERM o wskaźniku bezpieczeństwa pożarowego od 30 do 240 minut, który może być stosowany jako zabezpieczenie wsporników i belek stalowych w nieogrzewanych halach produkcyjnych i magazynach w wysokich budynkach, biurowcach, centrach handlowych, basenach, podziemnych parkingach oraz do ochrony elementów konstrukcyjnych podczas przebudowy obiektów. Tynk ten wymaga zagruntowania powierzchni metalowych za pomocą środka gruntującego Knauf SIBATERMGRUND.

 

OGNIOCHRONNE OPASKI

DOSKONAŁY WYRÓB SPEŁNIAJĄCY WYSOKIE WYMAGANIA

Paletę produktów ogniochronnych Fire Win uzupełniają opaski (kołnierze) ze stali nierdzewnej do rur polietylenowych (PE), polipropylenowych (PP), z polichlorku winylu (PCV) oraz rur wielowarstwowych, izolowanych i nieizolowanych , w konstrukcjach murowanych, żelbetowych i systemach suchej zabudowy. Zabezpieczają one przejścia na wypadek pożaru od 90 do 120 minut. W zależności od średnicy rur instalacyjnych zastosować można:

kołnierz ogniochronny Knauf RORCOL V30, 30 mm dla rur o średnicy od 40 do 140 mm

kołnierz ogniochronny Knauf RORCOL V60, 60 mm dla rur o średnicy od 26 do 250 mm

kołnierz ogniochronny Knauf RORCOL AV60, 60 mm dla rur o średnicy od 40 do 160 mm

 

 

Galeria