Baumit

Informacje

Ocena
0
No votes yet
Lokalizacja
Cała Polska
Telefon
609 79 79 72

 

Baumit – pomysły z przyszłością

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Wywodzi się z Austrii i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych producentów materiałów budowlanych na arenie międzynarodowej. Posiadamy oddziały w 25 krajach Europy, a nasze produkty i technologie przyczyniły się do powstania tysięcy inwestycji.

W Polsce zadebiutowaliśmy w 1994 r. i już od blisko 30 lat wspólnie z partnerami dokładamy starań, by ludzie mieszkali w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Dlatego nasza szeroka oferta produktowa obejmuje rozwiązania, które nie tylko pozwalają urzeczywistniać najśmielsze wizje projektowe, lecz także poprawiają mikroklimat wnętrz czy zmniejszają zapotrzebowanie budynku na energię, a wiele z nich inspirowanych jest samą naturą. Co dokładnie? Przede wszystkim produkty elewacyjne, kompletne systemy ociepleń, tynki maszynowe gipsowe i cementowo-wapienne, jastrychy, zaprawy budowlane, produkty do renowacji zabytków oraz produkty do układania płytek.

 

 

Stały rozwój

Głównym źródłem naszego sukcesu są nowatorskie metody opracowywania produktów, sięgające austriackiego Wopfing, gdzie mieści się Centrum Innowacyjności Baumit – jeden z najnowocześniejszych ośrodków badawczo-rozwojowych europejskiego przemysłu materiałów budowlanych. To tu rodzą się i są rozwijane „pomysły z przyszłością” – produkty oraz technologie często zmieniające oblicze branży i wyznaczające kierunki jej rozwoju. Wystarczy wspomnieć choćby tynk i farbę fasadową Baumit Nanopor, stworzone w oparciu o nanotechnologię, tynk modelowany Baumit CreativTop umożliwiający kreowanie rozmaitych struktur na elewacji czy systemy produktów regulujących klimat we wnętrzach – Baumit Klima i Baumit Ionit.

To właśnie w Wopfing w 2015 r. zainicjowaliśmy projekt Baumit Viva, tworząc największy w Europie park badawczy, w którym poddaje się ocenie m.in. wpływ materiałów budowlanych na samopoczucie mieszkańców. Ponad 5 milionów zebranych i przeanalizowanych danych pomiarowych pozwoliło nam we współpracy z niezależnymi ekspertami zdefiniować 3 filary zdrowego mieszkania: właściwe ocieplenie ścian zewnętrznych, wykończenie ścian wewnętrznych kształtujące klimat wnętrz oraz solidna i masywna konstrukcja, zapewniająca stabilność warunków w pomieszczeniach.

 

By ludzie żyli w zdrowych…

W czasach, kiedy znaczną część dnia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, bardziej niż kiedykolwiek zaczynamy zwracać uwagę na panujący w nich mikroklimat. To, jakie materiały zostaną użyte do wykańczania ścian – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych – będzie miało w przyszłości wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Opracowaliśmy szeroką gamę rozwiązań wspomagających poprawę jakości powietrza we wnętrzach, w tym m.in. innowacyjny system produktów do wykańczania ścian Baumit Ionit, który oczyszcza powietrze oraz reguluje jego wilgotność w pomieszczeniach. Farba Baumit IonitColor wytwarza naturalne jony w powietrzu w krótkim czasie, oczyszczając je z pyłków oraz drobnego kurzu i dając przy tym uczucie, którego doświadczamy przebywając na łonie natury. Z kolei masy szpachlowe Baumit Ionit Finish i Baumit IonitFino regulują poziom wilgoci w pomieszczeniach, zapewniając odpowiednią ilość cząsteczek wody w powietrzu, tym samym tworząc optymalne warunki do produkcji jonów.

 

 

… energooszczędnych…

Budynki mają służyć ludziom, dlatego powinny być nie tylko zdrowe, lecz także energooszczędne. Oferujemy wysokiej jakości systemy ociepleń na styropianie białym i grafitowym, wełnie mineralnej, a także rewolucyjnej płycie fenolowej. Wszystkie one nie tylko poprawiają efektywność energetyczną budynku, obniżając koszty jego eksploatacji i przyczyniając się do poprawy klimatu, lecz także pomagają tworzyć przyjazny mikroklimat wnętrz, dbając przy tym o dobre samopoczucie mieszkańców.

Jeśli zależy nam na klasycznej izolacji termicznej połączonej z atrakcyjną powłoką budynku, polecamy Baumit ProSystem (λ = 0,041 W/mK). Bardziej efektywną termoizolację przy zastosowaniu cieńszej płyty styropianowej umożliwi z kolei Baumit StarSystem, oparty na grafitowej płycie styropianowej o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,031 W/mK. Gdy natomiast celem jest najwyższa wydajność przy zachowaniu możliwie największej powierzchni użytkowej, zrealizujemy go z pomocą Baumit StarSystem Resolution, który dzięki wykorzystaniu płyty fasadowej z rdzeniem ze sztywnej pianki fenolowej, oklejanej obustronnie cienką (3 mm) warstwą styropianu grafitowego – osiąga wyjątkową izolacyjność cieplną na poziomie λ = 0,022 W/mK. W praktyce oznacza to możliwość wykorzystania niemal dwukrotnie cieńszej płyty fasadowej w systemie ocieplenia.

 

… i pięknych domach

Mieszkanie powinno być również komfortowe! I choć wygoda dla każdego oznacza coś innego, jednym z elementów, który istotnie wpływa na komfort życia jest estetyka i jakość wykończenia budynku – nie tylko wnętrz, lecz także elewacji. W naszej ofercie znajdziemy szeroki wachlarz wysokiej jakości powłok wykończeniowych Baumit Top oraz Baumit Color, które niezawodnie chronią fasadę przed wilgocią oraz obciążeniami mechanicznymi i termicznymi. Wraz z nimi oddajemy do dyspozycji najszerszą w Europie paletę kolorystyczną tynków i farb elewacyjnych Baumit Life – 888 odcieni umożliwi kreowanie niepowtarzalnych, dopasowanych do bryły budynku kompozycji fasady. Zawarte w produktach najwyższej jakości pigmenty tworzą kolory o doskonałej trwałości, które zachowują swój pierwotny blask przez długi czas i są odporne na szkodliwe promieniowanie UV. Jako widoczna i reprezentacyjna warstwa budynku, tynki i farby elewacyjne Baumit przez wiele lat nadają elewacji przyciągający oko wygląd, czyniąc ją piękną wizytówką inwestycji przez lata.

 

 

Projekt FASADA ROKU

Elewacja ma istotny wpływ na wygląd budynku, ale i jego okolicy, kształtując jakość życia nie tylko samych mieszkańców, lecz także pozostałej części lokalnej społeczności – staramy się o tym regularnie przypominać. Doceniamy inwestorów, architektów i wykonawców, którzy wdrażając odważne pomysły i sięgając po wysokojakościowe produkty tworzą atrakcyjną scenerię dla codziennego życia. W 2007 r. zainicjowaliśmy konkurs architektoniczny Fasada Roku, w ramach którego corocznie wyłaniamy najlepsze elewacje wykonane w technologii Baumit. Realizacje są oceniane w pięciu kategoriach: dom jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny nowy oraz budynek historyczny po renowacji. Laureaci pierwszego miejsca oprócz prestiżowego tytułu otrzymują 10 000 zł i automatycznie kwalifikują się do międzynarodowej odsłony konkursu – Baumit Life Challenge.

 

 

 

Galeria