ETG - Ecology and Energy Saving

Informacje

Ocena
5
Average: 5 (1 vote)
Lokalizacja
Cała Polska
Telefon
+48 52 348-78-33

Firma ETG Polska od wielu już lat specjalizuje się w produkcji termoizolacyjnych materiałów w postaci suchych mieszanek. U podstaw tych produktów zastosowany został ultralekki granulat za spienionej mączki szklanej i perlit. Są to dwa niezbędne komponenty do uzyskania najlepszych efektów termomodernizacji.

Firma ETG Polska sp. z o.o.  założona została w 2011 roku w celu stworzenia i produkcji przyjaznych dla środowiska materiałów termoizolacyjnych stosowanych w budownictwie pod marką «ETG».

Produkty ETG® – to suche mieszanki, u podstaw których - jako izolatora- zastosowany został ultralekki granulat ze spienionej mączki szklanej i perlitu, które posiadają wysoki wskaźnik wytrzymałości, niski poziom absorpcji wody, są niepalne i posiadają duże właściwości termoizolacyjne.  Po połączeniu z wodą otrzymujemy plastyczną zaprawę o dużej przyczepności.

«System – w jednym worku» - to credo naszych produktów. Oznacza to proste operacje w zastosowaniu i unikalne właściwości w eksploatacji.

Wszystkie materiały ETG® posiadają wysokie właściwości termoizolacyjne, zapewniają przepuszczalność pary wodnej, mają właściwości dźwięko - i hydroizolacyjne, są niepalnymi materiałami budowlanymi z klasą bezpieczeństwa przeciwpożarowego (A1). Nie zawierają także substancji toksycznych i rakotwórczych.

Zaprawy tynkarskie ETG® naniesione na elewacje, tworzą jednorodny ciepły monolit  z dekoracyjną powierzchnią typu «baranek». Sanacyjne właściwości materiału i niska absorpcja wody pozwalają na stworzenie izolacji, która wyprowadza wilgoć ze ściany, cały czas ją osuszając, i zapobiega przedostawaniu się wilgoci z zewnątrz. Wszystkie produkty ETG® są odporne na działanie mikroorganizmów i gryzoni, nie gniją.  

Dzięki wszystkim tym właściwościom rozwiązana została kompleksowo kwestia zdrowia, klimatu wewnątrz pomieszczenia, oszczędności energii i ocieplenie domu.

Zaprojektowane z początku do zakrycia ścian z gazobetonu i bloczków ceramicznych materiały ETG® znalazły szerokie zastosowanie i na elewacje z tradycyjnych mineralnych materiałów – cegła, beton, pustak itp.

 

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ, EKOLOGIA, INNOWACYJNOŚĆ

W obecnym czasie energooszczędność z kwestii aktualnej stała się konieczną i ważną. Zaczęliśmy również zwracać uwagę na to, aby nasz dom był nie tylko ciepły, ale i zdrowy. Według statystyk 85% czasu przebywamy w pomieszczeniach. Dlatego tak aktualne staje się pytanie o ekologiczne ocieplenia, wymagania zdrowotne i energooszczędność. Niestety postulaty te, brane pod uwagę na etapie projektowania, nie zawsze są realizowane. W konsekwencji w pogoni za zadowalającymi współczynnikami  cieplnymi zatraca się ideę domu niskoenergetycznego przyjaznego dla człowieka, pozbawionego wilgoci i mikroorganizmów.

 

Galeria