Ukryte piękno – drzwi z ościeżnicą wbudowaną w ścianę
Ukryte piękno – drzwi z ościeżnicą wbudowaną w ścianę
Gdyby nie klamka i delikatna szczelina, drzwi z ukrytą w ścianie ościeżnicą mogłyby być zupełnie niewidoczne. Z jednej strony skrzydło jest całkowicie zlicowane ze ścianą. Można wówczas pomalować je na ten sam kolor, którym pomalowana jest ściana czy też położyć na nim tapetę – dzięki temu skutecznie schowają się we wnętrzu. Efekt końcowy jest niezwykle ciekawy. Warto rozważyć koncepcję ukrycia drzwi już na etapie budowy domu, by móc odpowiednio przygotować ściany pod montaż ościeżnicy.
Drzwi rozwierane z całkowicie ukrytą w ścianie ościeżnicą to coraz popularniejsze rozwiązanie we wnętrzach. Zastosowanie systemu pozwala na uzyskanie efektu czystości ścian – gładkich powierzchni wokół drzwi, płynnego i harmonijnego przejścia między powierzchniami. To także doskonała opcja, aby ukryć pomieszczenie, którego nie chcemy eksponować np. spiżarnię czy pomieszczenie gospodarcze. Visio to system multifunkcjonalny. Dzięki niemu możemy zabudować wnęki pod skosami na poddaszu czy przejście do garderoby. Jeśli zaś chcemy coś wyeksponować, np. domową winiarnię, Visio w wersji ze szkłem będzie ku temu doskonałe!
System może być montowany zarówno do płyt gipsowo-kartonowych jak i ścian murowanych. Zaprojektowane wejścia na siatki kątowe zapobiegają pękaniu ścian na łączeniach z profilem, a specjalne żeberka umożliwiają podparcie każdego zawiasu. Konstrukcja profili pozwala uniknąć efektu poduszki powietrznej, a szczelina wokół ościeżnicy umożliwia maskowanie szkłem lub fornirem, co podnosi estetykę wykończenia. W Visio Glass, skrzydło drzwiowe wykonane jest z tafli szkła – niezwykle docenianego przez projektantów materiału zapewniającego przede wszystkim doskonałe doświetlenie pomieszczeń. System współpracuje z zawiasami do szkła m.in. Meroni.
Systemy do drzwi rozwieranych bez ościeżnicy Visio marki Gustavson to hit sprzedażowy, spełniający szerokie oczekiwania klientów. Otwierają przed użytkownikiem nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz. Uzyskanie jednolitej przestrzeni czy optycznie powiększenie wnętrza to jedno z licznych walorów aranżacyjnych tych systemów.
Oba systemy posiadają Krajową Ocenę Techniczną potwierdzającą zgodność systemów z obowiązującymi normami.