CAL

Informacje

Ocena
0
No votes yet
Lokalizacja
Podlaskie
Telefon

Drzwi CAL. Drzwi prawdziwe. Z natury doskonałe.

Firma CAL od ponad 30 lat wykonuje najwyższej jakości drzwi drewniane - wewnętrzne i zewnętrzne. To Ambasador Budownictwa Pasywnego uhonorowany prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami - za jakość, fachowość i profesjonalizm. Najbardziej innowacyjny producent w branży, którego rozwiązania stają się standardami na rynku. Pracodawca dla ponad 100 osób.

Nietypowe wymiary

CAL jest w stanie wykonać drzwi zewnętrzne do dowolnych otworów o szerokości od 1028 do 2950 mm i wysokości od 2000 do 3000 mm.

Kolekcje drzwi zewnętrznych

Kolekcja ALUTHERM – to klasa Premium drzwi drewnianych w okładzinie aluminiowej. W standardzie Arctic lub Termo, o Ud od 0,58 W/m2K i grubości skrzydła 82 mm lub 94 mm. To 2 w 1. Ciepło drewna i wytrzymałość aluminium.

Kolekcja filmowa to drzwi o grubości skrzydła 78 mm (sosna, dąb lub „dąb na sośnie”) wyposażone w fazowane, drukowane ceramicznie szkło i współczynniku Ud=0,9 W/m2K.

Kolekcja Rycerska, to ciepłe drzwi sosnowe lub dębowe w nowoczesnej formie z elementami ozdobnymi z blachy nierdzewnej lub oksydowanego aluminium. Do drzwi firma oferuje dopasowane kolorystycznie klamki, antaby i osłonki zawiasów. Grubość skrzydła 78 mm, Ud od 0,9 W/m2K.

Kolekcja Arktyczna, to drzwi do domów energooszczędnych i pasywnych. Grubość skrzydła 90 mm, trzecia uszczelka na obwodzie skrzydła i odpowiednie okucia pozwoliły uzyskać współczynnik Ud=0,58 W/m2K (drzwi referencyjne sosnowe).

Kolekcja Luksusowa, to drzwi dębowe o wzmocnionej konstrukcji, z bogatym wyposażeniem standardowym. Grubość skrzydła 90 mm, współczynnik izolacji cieplnej Ud od 0,9 W/m2K.

Kolekcja Klasyczna to drzwi sosnowe lub dębowe w tradycyjnej konstrukcji ramowo-płycinowej o grubości 65 mm i Ud od 1,3 W/m2K.

Kolekcja Kamienna – drzwi wykończone wstawkami ze spieku kwarcowego. Odporne na podrapanie przez niecierpliwych milusińskich. Dostępne w standardzie Termo lub Arctic o grubości skrzydła 78 mm lub 90 mm o współczynniku Ud od 0,58 W/m2K

Bezpieczeństwo

Wszystkie drzwi są wyposażone w zamki spełniające ogólne warunki ubezpieczenia budynków jednorodzinnych lub mieszkań. Po wyposażeniu w zamek listwowy posiadają drugą klasę odporności na włamanie (RC2). W ofercie są także jedyne na rynku drzwi drewniane o klasie antywłamaniowej RC3.

Kolory

Bogata standardowa kolorystyka, dostosowana do najpopularniejszych folii producentów okien i bram garażowych. Możliwość doboru koloru z palety RAL oraz malowania na inny kolor od strony zewnętrznej i wewnętrznej.

Zamki elektryczne

Drzwi mogą być wyposażone w zamki elektryczne z możliwością zastosowania czytników biometrycznych, klawiatury i połączenia do systemów domów inteligentnych.

Ciepły montaż

Jak przystało na producenta z polskiego bieguna zimna, CAL opracował unikalny sposób montażu drzwi z wyeliminowaniem mostków cieplnych poniżej poziomu podłogi: opatentował Termiczną Osłonę Podproża (TOP®). Do tego w ofercie znajdują się akcesoria do ciepłego montażu. Wszystko po to, aby ciepłe drzwi były zamontowane w sposób gwarantujący ciepły dom i niższe wydatki na ogrzewanie.

Gwarancja

Na drzwi zamontowane zgodnie z zaleceniami przez jedną z Autoryzowanych Grup Montażowych CAL daje trzy lata gwarancji. Pewność konstrukcji sprawiła, że jest to jedyny producent drzwi drewnianych i drewnianio-aluminiowych, który oferuje nawet 20 lat gwarancji (na drzwi z Kolekcji Luksusowej).

DRZWI WEWNĘTRZNE

Innowacyjne drzwi zewnętrzne warto uzupełnić nowoczesnymi drewnianymi drzwiami wewnętrznymi. CAL oferuje aż osiem kolekcji dębowych drzwi wewnętrznych w standardowych kolorach z widoczną strukturą drewna, a także w aksamitnym gładkim białym wykończeniu.

Kolory

Wnętrze domu wymaga indywidualnej kolorystyki – wychodząc naprzeciw gustom klientów CAL oferuje 24 podstawowe wybarwienia w oparciu o ekologiczne wodorozcieńczalne lakiery i olejowoski. Dostępne jest także wybarwienie w dowolnym kolorze z palety RAL.

Design

W ofercie drzwi zarówno dla miłośników prostoty i nowoczesności jak też ponadczasowej klasyki. Dostępne są kolekcje: Infinity (gładka biel), Geomteria (ze szkłem lacobel), Nova 3.0, Nova 3.1, Nova 3.2, Luksusowa, Klasyczna i najnowsza Szlachecka. Producent przewidział do każdej z nich klamki z rodziny włoskich produktów LineaCali, dziewięć rodzajów szklenia i aż 17 typów ościeżnic. W ofercie CAL znajduję się również systemy przesuwne (wewnątrz ścienne i naścienne), przesuwno-obrotowe, rewersyjne oraz drzwi w wykończeniu stalowym czy betonowym.

Zdrowie

Drzwi CAL produkowane są z naturalnego surowca jakim jest drewno, malowane lakierami ekologicznymi i olejowoskami dopuszczonymi do kontaktu z żywnością. Nie wydzielają szkodliwych oparów z lakierów poliuretanowych i klejów do płyt wiórowych, zapewniając we wnętrzu Twojego domu przyjazny i zdrowy mikroklimat.

STABILNE TERMINY

Standardowy termin realizacji zamówień na drzwi wewnętrzne i zewnętrzne do 4—5 tygodni.

Więcej informacji o CAL, wartościach firmy i ofercie produktowej na: www.zNaturyDoskonale.pl

Galeria