Lightwood

Informacje

Ocena
0
No votes yet
Lokalizacja
Cała Polska
Telefon

 

Firma LIGHTWOOD jest to producent oświetlenia i elementów wyposażenia wnętrz opierających się głównie na naturalnym surowcu jakim jest drewno. W każdym produkcie staramy się wyeksponować jego niepowtarzalną strukturę i piekno. Produkty marki LIGHTWOOD to również design i oryginalne wzornictwo projektowane przez absolwentkę Politechniki Wrocławskiej wydziału Architektury. Na każdym etapie produkcji staramy się łączyć naturę, design i funkcjonalność czyli to co uważamy za wartość dodaną do naszych produktów.

Firma LIGHTWOOD powstała w 2014 roku, choć pomysł na jej utworzenie narodził się dużo wcześniej. Idea stworzona została przez nas - trójkę młodych ludzi… architekta, technologa drewna i elektrotechnika. Dzięki tak zróżnicowanym kompetencją doskonale się uzupełniamy w każdym aspekcie prowadonej działalności. Połączyła nas chęć do kreowania naszej codziennej rzeczywistości wykorzystując w tym celu design, naturę i … światło. Tak o to powstał projekt o nazwie LIGHTWOOD.

Od samego początku inspiruje nas drewno - jego niepowtarzalna struktura  i piękno. Jesteśmy zafascynowani tym, że jako jeden z nielicznych surowców starzejąc się nabiera szlachetności. Pierwsze odręczne szkice tworzone były już w 2010 roku i od tego czasu były nieustannie doskonalone tak aby sprostać najnowszym trendom i zaspokoić zmysł estetyki najbardziej wymagającego klienta.

Kolejnym etapem było złożenie kilku prototypów w małym warsztacie rzemieślniczym. Obecnie do produkcji wykorzystywane są również nowoczesne maszyny, ale lampy firmy LIGHTWOOD to przede wszystkim efekt pracy ręcznej. Chcemy bowiem zatrzymać w każdym produkcie cząstkę serca, które wkładamy na każdym etapie produkcji.

 

Galeria