Tema

Informacje

Ocena
0
No votes yet
Lokalizacja
Cała Polska
Telefon
+48 22 878 03 54
E-mail

1. Stylistyka

Gira jest wiodącym producentem osprzętu elektrycznego. Przed laty zrewolucjonizowała rynek wprowadzając nowatorska platformę System 55. W jej ramach oferowany jest pełen zakres osprzętu elektrycznego. Ponad 300 różnych urządzeń produkowanych w jedenastu odmianach kolorystycznych, z metalu i poliwęglanu. Urządzenia montowane są w ramkach (wzgl. obudowach) z 10 programów stylistycznych. O różnorodności oferty świadczy ilość możliwych zestawień 8 kolorów/materiałów urządzeń z ok. 120 rodzajami ramek, w tym 8 szklanymi i 30 metalowymi.
Jedną z zalet Gira jest kompletność - zarówno gniazdo, wyłącznik, domofon, inteligentny przycisk, zegar, ściemniacz, regulator czy czujnik, zawsze będą utrzymane w jednakowej stylistyce.
Niezawodność i trwałość przekonuje dopiero po latach. Od blisko 40 lat obecności na polskim rynku wciąż mamy kontakt z pierwszymi klientami, którzy wyposażają nasze obiekty w nasze urządzenia. Nowych klientów przekonuje to, że do każdego wnętrza, nowoczesnego i klasycznego, znajdą właściwe rozwiązania. Całościowe, obejmujące wszystkie ich potrzeby.

 

2. Ściemnianie jest jednym elementów zapewnienia komfortu i tworzenia nastroju. Nie dość, że Gira oferuje ponad 1000 stylistycznych odmian ściemniaczy, to jeszcze są one przeznaczone do wszystkich źródeł światła. Żarówek, halogenów, świetlówek i ledówek. Można ich używać do ściemniania obwodów o mocach od 3 W do 10 kW. Nieograniczone zastosowanie. Ściemniacze Gira nie wymagają żadnej konserwacji. Wbudowane elektroniczne zabezpieczenia praktycznie chronią je przed wszelkimi uszkodzeniem. Także tymi spowodowanymi zwarciami oraz niewłaściwym obciążaniem. Przyłączenie zbyt wielu żarówek nigdy nie jest przyczyną strat. Estetyczny wygląd dostosowany do wnętrza, niezawodne działanie (ściemnianie także z wielu miejsc, za pomocą pilota lub smartfonu, we współpracy z czujkami) i odporność na uszkodzenia mechaniczne zachęcają do użycia.

 

3. Regulacja temperatury jest czymś nieodzownym. Niemal nieograniczony, pod względem stylistycznym i kolorystycznym, wybór dotyczy także strony technicznej. Regulatory Gira służą do sterowania kaloryferów, ogrzewania podłogowego, sufitowego, ściennego, a także kanałowego. Ten sam termostat wykorzystywany jest do współpracy z klimatyzatorami i pompami ciepła. O jego uniwersalności świadczy także to, że działa z ogrzewaniem wodnym, parowym, elektrycznym i nadmuchowym. Niektóre regulatory temperatury są wyposażone w zegary sterownicze zapewniając właściwą temperaturę o każdej porze dnia i nocy przez cały rok. Z uwzględnieniem świąt, dni wolnych od pracy i urlopów. Wymierne oszczędności daje możliwość współpracy z czujnikami okiennymi - gdy są otwarte ogrzewanie/chłodzenie samo się wyłącza.

 

4. Sterowanie czasowe dotyczy wszystkich instalacji domowych. Oświetlenia, ogrzewania, żaluzji i rolet. Oczywiście można nim objąć dowolne inne instalacje. Terminy załączania i gaszenia, opuszczania i podnoszenie oraz zmiany temperatury są ustawiane w cyklu dobowym. Inaczej w dniach powszednich, inaczej w wolne od pracy. Można zaplanować pracę w cyklu tygodniowym i rocznym. Kalendarz astronomiczny uwzględnia godziny wschodów i zachodów słońca. Dzięki temu nigdy oświetlenie nie załączy się niepotrzebnie. Ani żaluzje nie podniosą się w niewłaściwym momencie. Wszystko dostosowane do potrzeb i oczekiwać użytkownika. Nawet wtedy, gdy nastąpią nagłe zmiany, gdyż zawsze jest możliwość ręcznego wysterowania odpowiednich instalacji. Lub zmiana programu. A zegar ma je s swej pamięci. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk.

 

5. Inteligentna instalacja staje się standardem w willach, rezydencjach i biurowcach wyższej klasy. To nie bajer, to komfort, oszczędność i bezpieczeństwo. Podnosi prestiż lokalu i jego właścicieli. Wszystkie procesy mogą być inicjowane ręcznie lub automatycznie. Zawsze zgodnie z oczekiwaniami. Stosowanie do chwilowych warunków i potrzeb. Inteligentnym sterowaniem można objąć całe techniczne wyposażenie budynku. Oświetlenie, żaluzje, ogrzewania, wentylację, a także alarm, kontrolowanie stanu instalacji ... Inteligentna instalacja Gira KNX współpracuje z systemem wideodomofonowym, stacjami pogodowymi oraz komunikatami i prognozami internetowymi. Ilość zastosowań jest ograniczona wyłącznie wyobraźnią. Przemyślane funkcje można zmieniać, bez potrzeby wykonywania prac elektrycznych. A nawet, także bez obecności fachowca. Użytkownik ma zawsze dostęp do wszystkich funkcji, z dowolnego miejsca na świecie. Gdy go nie ma w domu, instalacja symuluje jego obecność. A każda awaria, np. pękniecie rury, rozbicie szyby lub próba włamania, zostanie natychmiast zasygnalizowana SMSem lub komunikatem głosowym. I zanim włamywacz dostanie się do środka (jeśli mu się to uda), to jego zdjęcia juz znajdują się w aparatach właścicieli, a potem i na policji.

 

6. Instalacja bezprzewodowa jest odmianą i uzupełnieniem inteligentnej instalacji. Dwa rozwiązania Gira KNX/RF i Gira eNet uratują, gdy instalator o czymś zapomniał. Lub, gdy zmienią się oczekiwania. Przycisk na szklanej ścianie lub przesuwnych drzwiach nie stanowi żadnego problemu. Także na drzewie w ogrodzie. Serwery zapewniają możliwość wykorzystania ajfonów i smartfonów wszędzie, gdzie mają zasięg. Wszystkimi instalacjami Gira KNX i Gira eNet można zarządzać za pomocą urządzeń mobilnych i stacjonarnych. Np. notebooków i paneli dotykowych. Działanie każdego urządzenia można uzależnić od obecności domowników, pory dnia, temperatury, pogody i dowolnych innych czynników. Po prostu cały dom działa jak jeden mądry organizm.

 

7. Telekomunikacja w domu to całe szeregi gniazd wtyczkowych i gniazdek do przesyłanie informacji. Obrazu, dźwięku, poczty ... System gniazdek jest jedyną alternatywą dla plątaniny przewodów i przedłużaczy. Blisko dwieście różnych złącz telekomunikacyjnych do telewizorów, projektorów, głośników, komputerów i wszelkiego innego sprzętu elektronicznego. Estetyczne, trwałe i zapewniającą najwyższą jakość przekazywanych sygnałów.

 

8. Aby poznać naszą ofertę, zapraszam na naszą stronę www.gira.pl, a także na stronę https://katalog.gira.de/pl_PL/. Wszelkich porad i informacji udzielimy mailowo (techniczny@tema.pl) i telefonicznie. Nasi inżynierowie pomogą w planowaniu instalacji i rozwiązywaniu wszelkich problemów technicznych. Nawet tam, gdzie podobno nic nie da się zrobić, postaramy się pomóc i znaleźć rozwiązanie. Zwykle, ku zadowoleniu naszych partnerów, to się udaje.
Doskonałą pomocą w planowaniu stylistyki i kolorystyki są bezpłatne aplikacje na:
iOS oraz na Android .
Zainteresowanym podamy linki do folderów i katalogów lub wyślemy je pocztą.

Galeria